Životní pojištění a zajištění životního standardu

Životní pojištění má být nastaveno tak, aby ochránilo jednotlivce a jeho rodinu před finančními důsledky a různých životních situací, které Vás mohou po čase života i velice zaskočit.

Zajištění životního standardu rodiny v případě nečekaného zranění, nemoci či úmrtí. Většina lidí podceňuje důležitou roli pojištění nebo celkově pohled na tuto formu dlouhodobého zajištění.

Nejdůležitější jsou životní pojištění proti riziku smrti, riziku trvalých následků, invalidity či smrti úrazem. Dále se můžeme pojistit na drobné úrazy, pracovní neschopnost, zlomeniny či hospitalizaci. 

Jaké otázky jsou zásadní při rozhodování o uzavření životního pojištění?

  • Kdy je vhodné být pojištěn na smrt a na jakou částku?
  • Denní odškodné při úraze, strašák nebo se opravdu vyplatí?
  • Pracovní neschopenka aneb Nahrazení příjmu v případě nemoci i úrazu
  • Co invalidita, závažné nemoci?
  • Trvalé následky úrazem

Zachovat si životní standard i v době nepříznivých životních událostí. Myslete na zadní vrátka, nikdy nevíte co Vás (ne)překvapí. 

 

Neživotní pojištění

Neživotní pojištění se označují všechna pojištění, která nezajištují náš vlastní život. Patří sem například pojištění automobilů, havárie, pojištění majetku (nemovitostí, domácností), pojištění odpovědností za škodu, cestovní pojištění, atd..

Neživotní pojištění je v dnešní době mnohem více rozšířenější, než životní pojištění. Vždy narazíte na spoustu událostí a nahodilých událostí, kdy je potřeba být opatrný.

Pojištění Majetku vám například může zaplatit nečekanou událost, která způsobí ztrátu na vašem majetku.

Pojištění odpovědnosti vám ušetří peníze, kdy způsobíte škodu někomu jinému.

V dnešní době si člověk může pojistit ukradení kola, prodlouženou záruku na veškeré elektronické zařízení, vykradení auta.